KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12011001

nr 1201 1001

Paul Graf

(1866-1903)

Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Sverige. Samtal på bryggan. Signerad, daterad 1895. Olja på duk, 62x47 cm

Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.

Utrop:

8.500 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 3 september 2018
kl 18:39:47

3/9 18:01:26 1      Vinnande bud

Paul Graf

Läs mer om Paul Graf